Cześć! :>
Zadzwoń do mnie za kilka lat, a ja na pewno nie zapomnę jak pozmieniałeś mój świat.
Co u Was? : > Tak, wiem, nie pisałam nic wczoraj. Nie chciało mi się. :O Lekcje do 16 i mimo, że to początki więc są raczej tylko regulaminy i te sprawy, są bardzo męczące. Hm.. a to dopiero początek! :( Dobra, dobra, dosyć o szkole. <boo kto chce wgl. o tym słuchać>
Na zdjęciu przedstawiona została Kuba, czy nie wygląda wspaniale? Owszem, może i dla turystów, ale czy ktoś z Was wie jakie życie prowadzą Kubańczycy? Czy wiecie, że te luksusy są zarezerwowane jedynie dla turystów? Albo może wiecie jak wyglądają kubańskie autobusy, które rozpadają się na drogach? A może wiecie jak wygląda telewizja? Gdzie puszczane są zazwyczaj przemówienia namawiające do miłowania władcy i ustroju kubańskiego. Możliwe, że słyszeliście, że Kubańczycy nie mają wstępu do Ameryki, a uchodźcy są kierowani z powrotem na wyspę? Tak, to w skrócie jest prawdziwe życie na Kubie. Czy nie jest błędem korzystanie z luksusu podczas gdy ludzie, którzy nic nie zawinili płacą każdym nędznym dniem za to, abyśmy MY, turyści, byli zadowoleni z ich usług? Czy nie jest to paradoksalne, że jedziemy wypocząć tam, skąd inni chcieliby uciec?
Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o historii, a także o tym, jak naprawdę wygląda życie na Kubie, przeczytajcie: Beata Pawlikowska "Kuba".
Tutaj macie coś do posłuchania: http://www.youtube.com/watch?v=ScNNfyq3d_w
Miłego dnia! :)

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz