sobota, 7 grudnia 2013

Niektóre słowa nie chcą przejść przez gardło, w sekundę stracić wszystko jest łatwo.

Cześć :)




I nawet jak wybieram źle i skręcam w ciemną ścieżkę
-Ty jesteś moim światłem, wiem, że trzymasz mnie za rękę.



Nie wiedziałam o czym dzisiaj napisać. Z pomocą przyszła mi pewna osoba, więc na jej prośbę dzisiaj omówię zalety i wady miłości- według mnie. 

Zacznijmy najpierw od tego, czym jest miłość?

Miłość to uczucie, które wyzwala w nas zazwyczaj pozytywne emocje. Jest to silna więź z bliskimi, coś co nas otacza. Kochamy i jesteśmy kochani. Miłość w sumie ma wiele wcieleń, możemy kogoś kochać bezgranicznie, kochać tak, że żyć bez niego to jak umrzeć. Możemy kogoś kochać za to, że jest i się nami opiekuje. Kochamy ludzi za to, że sprawiają, że nasze życie jest kolorowe. 


Jakie są zalety miłości?

Po pierwsze, jeśli mamy to co kochamy- jesteśmy szczęśliwi. Miłość nadaje sens naszemu istnieniu. Osoba, którą kochamy jest nam potrzebna i sami czujemy się potrzebni. Każdy dzień jest piękny, z każdym dniem nasz uśmiech na twarzy jest większy. Mamy kogoś komu możemy zaufać bezgranicznie i kogoś, kto akceptuje nas takimi jakimi jesteśmy i za to właśnie nas kocha. Jest to stan w którym wszystko może się walić ale fakt, że jest ktoś komu zależy na naszej osobie naprawia wszystko. Kiedy jesteśmy zakochani, kierujemy się głównie słowami "Moja miłość jest Twoją miłością, Twoja miłość jest moją".


Jakie natomiast wady ma miłość?

Największą wadą jaka może wyniknąć z kochania czyjejś osoby jest sytuacja w której ona nie czuje tego samego. Miłość w gruncie rzeczy do niej to nic złego, złym wtedy dla nas może okazać się fakt, że nie nauczymy nikogo miłości. Jednak nie tylko wtedy, kiedy uczucie wynika z jednej strony miłość ma swe wady. Czasami ludzie dochodzą do wniosku po jakimś czasie, że to uczucie nie jest dla nich a wszystko co ich łączyło na zawsze znika. Wtedy czują pustkę, wielką pustkę której nie da się odbudować. Kochać drugą osobę jest równie ciężko.. wszystkie rany zadane przez nią bolą milion razy bardziej niż zadane przez innych. Najgorsze jest wtedy to, że ta osoba tylko może nam pomóc. Wadą miłości jest też fakt, że trzeba być naprawdę silnym i bardzo się kochać aby przetrwała ona wiele i nie zgasła.. Żeby zawsze świeciła w naszym sercu jak gwiazdy na niebie..  

A co Ty sądzisz o miłości?

2 komentarze:

  1. http://www.youtube.com/watch?v=CIxl2iIYadI

    :)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Jeśli będę musiał wybrać jak mam odejść, to dobrze o tym wiem- chciałbym umrzeć przy Tobie." - piękne słowa.. ;)

    OdpowiedzUsuń